Home WK 2018 in Rusland

WK 2018 in Rusland

Het WK voetbal 2018 vindt plaats van 14 juni 2018 tot en met 15 juli 2018 in Rusland. Er zijn 32 teams die meedoen tijdens dit WK. De openingswedstrijd wordt gespeeld in Moskou door gastland Rusland tegen het voor de vijfde keer deelnemende Saoedi Arabië. Voor de Russen is het de vierde keer dat zij meedoen. Titelhouder Duitsland speelt de eerste wedstrijd in Moskou tegen Mexico. De finale van het WK wordt ook in Moskou gespeeld, op 15 juli.

Geen Nederlands elftal
Het Nederlands elftal heeft zich tijdens de kwalificatiewedstrijden helaas niet weten te kwalificeren voor het WK 2018. De eerstvolgende grote interland is het EK 2020. Oranje speelt tussen september 2018 en november 2019 de EK 2020 kwalificatiewedstrijden.

Overzicht van alle WK 2018 groepen

Groepen WK 2018

Speelsteden en stadions

Het WK 2018 in Rusland telt 11 speelsteden, waarvan in Moskou in 2 verschillende stadions wordt gespeeld.


De Toto WK 2018 kaart op jouw website plaatsen?
Embed: <iframe src=”https://www.google.com/maps/d/u/0/embed?mid=1Y3sp9Bx3miXOKnQe5dem8xM6uL2193W3″ width=”640″ height=”480″></iframe>

Speelschema WK 2018

Datum NL Tijd Speelstad Groep Wedstrijd
Do 14 juni 17:00 Moskou A Rusland– Saoudi-Arabië
Vr 15 juni 14:00 Jekaterinenburg A Egypte – Uruguay
Vr 15 juni 17:00 Sint-Petersburg B Marokko – Iran
Vr 15 juni 20:00 Sotsji B Portugal – Spanje
Za 16 juni 12:00 Kazan C Frankrijk – Australië
Za 16 juni 15:00 Moskou (Spartak) D Argentinië – IJsland
Za 16 juni 18:00 Saransk C Peru – Denemarken
Za 16 juni 21:00 Kaliningrad D Kroatië – Nigeria
Zo 17 juni 14:00 Samara E Costa Rica – Servië
Zo 17 juni 17:00 Moskou (Loezjniki) F Duitsland – Mexico
Zo 17 juni 20:00 Rostov a/d Don E Brazilië – Zwitserland
Ma 18 juni 14:00 Nizjni Novgorod F Zweden – Zuid-Korea
Ma 18 juni 17:00 Sotsji G België – Panama
Ma 18 juni 20:00 Volgograd G Tunesië – Engeland
Di 19 juni 14:00 Moskou (Spartak) H Polen – Senegal
Di 19 juni 17:00 Saransk H Colombia – Japan
Di 19 juni 20:00 Sint-Petersburg A Rusland – Egypte
Wo 20 juni 14:00 Moskou (Loezjniki) B Portugal – Marokko
Wo 20 juni 17:00 Rostov a/d Don A Uruguay – Saoedi-Arabië
Wo 20 juni 20:00 Kazan B Iran – Spanje
Do 21 juni 14:00 Jekaterinenburg C Frankrijk – Peru
Do 21 juni 17:00 Samara C Denemarken – Australië
Do 21 juni 20:00 Nizjni Novgorod D Argentinië – Kroatië
Vr 22 juni 14:00 Sint-Petersburg E Brazilië – Costa Rica
Vr 22 juni 17:00 Volgograd D Nigeria – IJsland
Vr 22 juni 20:00 Kaliningrad E Servië – Zwitserland
Za 23 juni 14:00 Moskou (Spartak) G België – Tunesië
Za 23 juni 17:00 Sotsji F Duitsland – Zweden
Za 23 juni 20:00 Rostov a/d Don F Zuid-Korea – Mexico
Zo 24 juni 14:00 Nizjni Novgorod G Engeland – Panama
Zo 24 juni 17:00 Jekaterinenburg H Japan – Senegal
Zo 24 juni 20:00 Kazan H Polen – Colombia
Ma 25 juni 16:00 Samara A Uruguay – Rusland
Ma 25 juni 16:00 Volgograd A Saoedi-Arabië – Egypte
Ma 25 juni 20:00 Saransk B Iran – Portugal
Ma 25 juni 20:00 Kaliningrad B Spanje – Marokko
Di 26 juni 16:00 Moskou (Loezjniki) C Denemarken – Frankrijk
Di 26 juni 16:00 Sotsji C Australië – Peru
Di 26 juni 20:00 Sint-Petersburg D Nigeria – Argentinië
Di 26 juni 20:00 Rostov a/d Don D IJsland – Kroatië
Wo 27 juni 16:00 Kazan F Zuid-Korea – Duitsland
Wo 27 juni 16:00 Jekaterinenburg F Mexico – Zweden
Wo 27 juni 20:00 Moskou (Spartak) E Servië – Brazilië
Wo 27 juni 20:00 Nizjni Novgorod E Zwitserland – Costa Rica
Do 28 juni 16:00 Volgograd H Japan – Polen
Do 28 juni 16:00 Samara H Senegal – Colombia
Do 28 juni 20:00 Kaliningrad G Engeland – België
Do 28 juni 20:00 Saransk G Panama – Tunesië
Datum NL Tijd Speelstad Wedstrijd
Za 30 juni 16:00 Kazan Winnaar groep C –
Tweede plaats groep D
Za 30 juni 20:00 Sotsji Winnaar groep A –
Tweede plaats groep B
Zo 1 juli 16:00 Moskou (Loezjniki) Winnaar groep B –
Tweede plaats groep A
Zo 1 juli 20:00 Nizjni Novgorod Winnaar groep D –
Tweede plaats groep C
Ma 2 juli 16:00 Samara Winnaar groep E –
Tweede plaats groep F
Ma 2 juli 20:00 Rostov a/d Don Winnaar groep G –
Tweede plaats groep H
Di 3 juli 16:00 Sint Petersburg Winnaar groep F –
Tweede plaats groep E
Di 3 juli 20:00 Moskou (Spartak) Winnaar groep H –
Tweede plaats groep G
Datum NL Tijd Speelstad Wedstrijd
Vr 6 juli 16:00 Nizjni Novgorod Winnaar achtste finale 1 –
Winnaar achtste finale 2
Vr 6 juli 20:00 Kazan Winnaar achtste finale 5 –
Winnaar achtste finale 6
Za 7 juli 16:00 Samara Winnaar achtste finale 7 –
Winnaar achtste finale 8
Za 7 juli 20:00 Sotsji Winnaar achtste finale 3 –
Winnaar achtste finale 4
Datum NL Tijd Speelstad Wedstrijd
Di 10 juli 20:00 Sint-Petersburg Winnaar kwartfinale 1 –
Winnaar kwartfinale 2
Wo 11 juli 20:00 Moskou (Loezjniki) Winnaar kwartfinale 3 –
Winnaar kwartfinale 4
Datum NL Tijd Speelstad Wedstrijd
Za 14 juli 16:00 Sint-Petersburg Verliezer halve finale 1 –
Verliezer halve finale 2
Datum NL Tijd Speelstad Wedstrijd
Zo 15 juli 17:00 Moskou (Loezjniki) Winnaar halve finale 1 –
Winnaar halve finale 2

Feiten WK voetbal

De beste voetballers strijden om de Wereldbeker.
Tijdens het WK 2018 spelen niet alleen de beste teams tegen elkaar, ook gaan de beste voetballers ter wereld de strijd aan met elkaar. Deze topspelers spelen momenteel bij internationale clubs als FC Barcelona, Paris Saint-Germain, Bayern München en Real Madrid, en ook Nederlandse clubs als Feyenoord, AZ, Heerenveen en Ajax.

Rusland: Igor Akinfejev ((K) – CSKA Moskou), Yuri Zhirkov (Zenit St. Petersburg), Fjodor Smolov (FK Krasnodar)
Uruguay: Luis Suarez (FC Barcelona), Diego Godin (Atlético Madrid), Edinson Cavani (Paris Saint-Germain)
Egypte: Mohamed Salah (Liverpool), Mohamed Elneny (Arsenal), Hossam Ghaly (Al-Ahly)
Portugal: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Pepe (Besiktas), Nani (Lazio Roma)
Spanje: Andres Iniésta (FC Barcelona), Sergio Ramos (Real Madrid), David Silva (Manchester City)
Marokko: Hakim Ziyech (Ajax), Karim El Ahmadi (Feyenoord), Nordin Amrabat (CD Leganes)
Iran: Alireza Jahanbakhsh (AZ), Reza Ghoochannejhad (Heerenveen)
Frankrijk: Paul Pogba (Manchester United), Antoine Griezmann (Atletico Madrid), Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain)
Australie: Mathew Ryan (Brighton & Hove Albion), Mile Jedinak (Aston Villa), Tim Cahill (Millwall)
Peru: Renato Tapia (Feyenoord), Jefferson Farfán (Lokomotiv Moskou)
Denemarken: Christian Eriksen (Tottenham Hotspur), Nicolai Jørgensen (Feyenoord), Lasse Schöne (Ajax)
Argentinië: Lionel Messi (FC Barcelona), Sergio Aguero (Manchester City), Paulo Dybala (Juventus)
IJsland: Gylfi Sigurðsson (Everton), Jóhann Guðmundsson (Burnley), Alfreð Finnbogason (FC Augsburg)
Kroatie: Luka Modrić (Real Madrid), Ivan Rakitić (FC Barcelona), Mario Mandžukić (Juventus)
Nigeria: Alex Iwobi (Arsenal), John Obi Mikel (Tianjin Teda), Kelechi Iheanacho (Leicester City)
Brazilie: Neymar (FC Barcelona), Thiago Silva (Paris Saint-Germain), Philippe Coutinho (FC Barcelona)
Zwitserland: Stephan Lichtsteiner (Juventus), Xherdan Shaqiri (Stoke City), Granit Xhaka (Arsenal)
Costa Rica: Bryan Ruiz (Sporting Portugal)
Servie: Branislav Ivanović (Zenit St. Petersburg), Nemanja Matic (Manchester United), Miralem Sulejmani (Young Boys)
Duitsland: Mesut Özil (Arsenal), Toni Kroos (Real Madrid), Mats Hummels (Bayern Munchen)
Mexico: Andres Guardado (Betis Sevilla), Hector Moreno (Real Sociedad), Hirving Lozano (PSV)
Zweden: Victor Lindelöf (Manchester United), Ola Toivonen (Toulouse), John Guidetti (Alaves)
Zuid-Korea: Son Heung-min (Tottenham Hotspur), Ki Sung-yueng (Swansea City)
België: Eden Hazard (Chelsea), Kevin de Bruyne (Manchester City), Jan Vertonghen (Tottenham Hotspur)
Engeland: Harry Kane (Tottenham Hotspur), Raheem Sterling (Manchester City), Gary Cahill (Chelsea)
Polen: Robert Lewandowski (Bayern München), Arkadiusz Milik (Napoli), Jakub Błaszczykowski (VFL Wolfsburg)
Senegal: Sadio Mané (Liverpool), Kalidou Koulibaly (Napoli), Cheikhou Kouyaté (West Ham United)
Colombia: James Rodriquez (Bayern München), Radamel Falcao (AS Monaco), Santiago Arias (PSV), Davinson Sánchez (Tottenham Hotspur)
Japan: Yuto Nagatomo (Galatasaray), Maya Yoshida (Southampton)

Wat weet jij over het WK?
Weet jij welke speler er op een toernooi de meeste doelpunten heeft gescoord? Welke voetballer scoorde het snelste doelpunt tijdens een WK? Wie is de jongste speler die scoorde tijdens het WK in 1958? Dit en meer WK voetbal feiten lees je hieronder.

Meeste WK deelnames:
Brazilie (20)


All time topscorer:
Miroslav Klose (16 goals). Deed namens Duitsland mee op het WK van: 2002 (Japan & Zuid-Korea) > 5 goals, 2006 (Duitsland) > 5 goals, 2010 (Zuid-Afrika) > 4 goals en 2014 (Brazilië) > 2 goals.


Meeste doelpunten op één toernooi:
Just Fontaine (13 goals) namens Frankrijk op het WK van 1958.


Snelste doelpunt:
Hakan Şükür (10.8 seconden na de aftrap) namens Turkije op het WK van 2002 in Japan/Zuid-Korea in de troostfinale tegen Zuid-Korea.


1000e doelpunt:
Rob Rensenbrink namens Oranje op het WK van 1978 middels een strafschop.


Meeste finales:
Duitsland (8). Daarvan wonnen de Duitsers het WK in 1954, 1974, 1990 en 2014 en verloor het in 1966, 1982, 1986 en 2002.


Meeste finales zonder te winnen:
Nederland (3) in 1974 tegen West-Duitsland, in 1978 tegen Argentinië en in 2010 tegen Spanje.


De jongste speler die op een WK een doelpunt scoorde:
Pelé (Brazilië), was 17 jaar toen hij scoorde in de wedstrijd tegen Wales in 1958.


De oudste speler die op een WK een doelpunt scoorde:
Roger Milla (Kameroen) was 42 jaar toen hij in 1994 het enige doelpunt maakte in de wedstrijd tegen Rusland.